Ładowanie
Unia Europejska
Hotel Skipper

Rezerwat ornitologiczny BEKA

"bird watching"

Hotel Skipper > Atrakcje > rezerwat ornitologiczny BEKA

BEKA to ptasi rezerwat przyrody obejmujący zabagnione łąki, łąki zmienne wilgotne i młaki turzycowe oraz szuwary i formacje wydmowe. Występuje tutaj liczne, rzadkie gatunki roślin oraz ptaków. Obecnie znajduje się tutaj Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, które prowadzi projekt ochrony walorów rezerwatu.

BEKA to również nieistniejąca już osada rybacka u ujścia rzeki Redy. Jej charakterystyczna nazwa pochodzi od kaszubskiego słowa “beka”, które oznacza harpun używany przez Kaszubów do połowu fok. Osada przestała istnieć na początku lat 60, w skutek abrazji. Przez liczne sztormy, mieszkańcy zmuszeni byli do wznoszenia zabudowań wznoszone na dużych głazach – fundamentach, tak aby budynki nie były zalewane przez fale. Po osadzie pozostały tylko kamienne fundamenty domów, oraz drewniany krzyż, ustawiony u brzegu Zatoki Puckiej.

Poznaj miejsce nad Zatoką Pucką, gdzie wiosną i latem zamiast tłumu turystów jest spokój, a w ciszy słychać śpiew ptaków. Samochód zostaw w domu, wsiadaj na rower i zobacz jedno z ostatnich takich miejsc na naszym wybrzeżu.

 

 

   jesień, Rewa i okolica
  3 km
Gwarancja najniższej ceny
Gwarancja najniższej ceny
Najlepsza oferta tylko bezpośrednio w hotelu
Natychmiastowe potwierdzenie
wyjątkowe chwile nad morzem

pakiety i promocje

Pozostańmy w kontakcie

Cała nasza załoga dokłada wszelkich starań, aby Twoje doświadczenie z pobytu było wyjątkowe. Jeśli takie było - wrócisz do nas, dlatego już teraz zachęcamy Ciebie do zapisania się do naszego newslettera.

Zapisz się do newsletter

Zapisz
Unia Europejska

© 2024 Hotel Skipper, Rewa, ul. Sztormowa 2 | projekt i wykonanie peka.pro

Ahoj! W każdą niedzielę zapraszamy na RODZINNY BUFET OBIADOWY w godz.13.00-16.00 - zapraszamy do rezerwacji stolików 882-516-076; 538-329-393