Ładowanie
Unia Europejska
Hotel Skipper

Fokarium na Helu

ośrodek rehabilitacyjny fok

Hotel Skipper > Atrakcje > fokarium

Fokarium to miejsce, w którym dowiesz się więcej o życiu i ochronie fok. Tu możecie się przyjrzeć zachowaniom i zwyczajom tych zwierząt. Warto odwiedzić to miejsce w porze karmienia, aby zobaczyć jak foki potrafią się przy tym bawić.

Ośrodek istnieje od 1999 roku. Celem istnienia tego miejsca jest uświadomienie ludzi w kwestii ochrony gatunku oraz rozpowszechnienie wiedzy na temat fok. Zwierzęta nie są tu dożywotnio przetrzymywane. Fokarium nie działa na zasadzie ogrodu zoologicznego.

W tym miejscu bada się zachowania fok i ich zwyczaje, a następnie wypuszczane są one na wolność, aby mogły żyć w swoim naturalnym środowisku. Wędrówki fok, które przebywały w fokarium, są regularnie monitorowane przez pracowników placówki.

Głównym punktem fokarium są baseny, w których pływają foki. Czasami uda się zauważyć jak wyskakują z wody lub wychylają się z ciekawości, aby przyglądać się odwiedzającym. Foki można również zobaczyć poza basenem, gdyż uwielbiają leżeć bez ruchu i wygrzewać się na słońcu.

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego – placówka naukowo-badawcza Stacji Morskiej zarządzany przez Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego znajdujące się w Helu przy Bulwarze Nadmorskim. Fokarium składa się z kompleksu trzech basenów hodowlanych, kilku małych basenów-separatek (dla osobników młodych i chorych wymagających rehabilitacji) i budynku dydaktyczno-laboratoryjnego z salą seminaryjną i laboratoriami. Placówka prowadzi działalność naukową, której celem jest odtworzenie kolonii foki szarej

Odległość z Rewy do Helu to ponad 65 km, warto w sezonie skorzystać z tramwaju wodnego z Rewy – Jastarni, a tam następnie rowerem, busem, lub pociągiem. Nie polecamy dojazdu w sezonie samochodem. Korki skutecznie zabiorą nam całą przyjemność z tej atrakcji.

 

CHCESZ ZWIEDZIĆ FOKARIUM? ZAPOZNAJ SIĘ Z NOWYMI ZASADAMI [KLIKNIJ]

   zima, sezonowe, jesień
  65 km
Gwarancja najniższej ceny
Gwarancja najniższej ceny
Najlepsza oferta tylko bezpośrednio w hotelu
Natychmiastowe potwierdzenie

Pozostańmy w kontakcie

Cała nasza załoga dokłada wszelkich starań, aby Twoje doświadczenie z pobytu było wyjątkowe. Jeśli takie było - wrócisz do nas, dlatego już teraz zachęcamy Ciebie do zapisania się do naszego newslettera.

Zapisz się do newsletter

Zapisz
Unia Europejska

© 2024 Hotel Skipper, Rewa, ul. Sztormowa 2 | projekt i wykonanie peka.pro

Ahoj! W każdą niedzielę zapraszamy na bufet obiadowy w godzinach 13.00-16.00 - prosimy o dokonywanie rezerwacji pod numerami telefonów: 882-516-076 lub 538-329-393