Ładowanie
Unia Europejska
Hotel Skipper

bon turystyczny

tak! w hotelu Skipper akceptujemy bon turystyczny

28-09-2020

Ahoj!

Szanowny Gościu,

Pragniemy Ciebie poinformować że w hotelu Skipper akceptujemy bon turystyczny. Dowiedz się z tego artykułu jak aktywować bon turystyczny, komu przysługuje i jak można wykorzystać 500 plus na wakacje

 

Co to jest bon turystyczny? Najważniejsze informacje

Bon turystyczny to jednorazowe świadczenie powstałe w związku z epidemią koronawirusa. Bon 500 plus przysługuje rodzicom na każde dziecko do 18 roku życia. Bon turystyczny wydawany jest w postaci 16-cyfrowego elektronicznego kodu do wykorzystania na usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. WAŻNE! Świadczenie należy wykorzystać na rzecz dzieci. Rodzice otrzymują jeden bon o łącznej wartości zależnej od liczby dzieci w rodzinie. Przykładowo: w rodzinie z 2 dzieci bez niepełnosprawności, rodzice otrzymają jeden kod o wysokości 1000 zł. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie aż do wykorzystania pełnej kwoty. Bon nie jest opodatkowany ani wliczany do wysokości dochodu w rodzinie. Bon 500 plus na wakacje można wykorzystać do 31 marca 2022 roku.

Polski bon turystyczny należy wykorzystać na imprezy turystyczne i pobyt w hotelach na terenie Polski. Nie ma możliwości opłacenia bonem pobytu dzieci na zagranicznych wakacjach.

Bon 500 plus – dla kogo przysługuje?

Bon turystyczny 500 plus na wakacje przysługuje na każde dziecko urodzone do 31 grudnia 2021 roku, które do 18 lipca nie ukończyło 18 lat. Obejmuje więc także niemowlęta oraz dzieci, które urodzą się przed końcem 2021 roku. Świadczenie nie jest zależne od wysokości zarobków rodziców ani od miejsca zamieszkania, co oznacza, że bon 500 plus przysługuje także rodzicom pracującym za granicą.

Jak otrzymać i jak aktywować bon turystyczny 500 plus? Instrukcja krok po kroku

Bon turystyczny zostanie wygenerowany po zarejestrowaniu się w systemie PUE ZUS – Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Nie musisz składać wniosku o bon 500 plus na wakacje, wystarczy go aktywować. Bon turystyczny znajdziesz w systemie ZUS PUE – po zalogowaniu się na swój profil na platformie, wybierz zakładkę „Ogólny” a następnie zakładkę „Polski Bon Turystyczny” i „Mój bon”. Później wystarczy już tylko podać numer telefonu lub adres e-mail, na które zostanie przesłany 16-cyfrowy kod vouchera. Poniżej przedstawiamy szczegółowe instrukcje przygotowane przez ZUS.

Jak zarejestrować się na platformie ZUS PUE? – instrukcja  [KLIKNIJ]

Jak aktywować bon turystyczny? – instrukcja [KLIKNIJ]

Bon turystyczny czy można zapłacić za rodzica?

Bonem turystycznym nie możemy opłacić wyjazdu dla rodzica. Bon wakacyjny można wykorzystać wyłącznie na opłacenie imprezy turystycznej na rzecz dla dzieci. Przykładowo, jeśli oferta na wakacje dla 2 dorosłych i 2 dzieci wyniesie 3000 zł – 1100 zł za osobę dorosłą i 400 zł za dziecko – przy wykorzystaniu bonu turystycznego od kwoty całego wyjazdu zostanie odliczone 800 zł. Natomiast pozostałą cześć kwoty będzie można wciąż wykorzystać na przykład przy rezerwacji innego wyjazdu, chociażby rodzinnej wycieczki na weekend do wybranego miasta.

wyjątkowe chwile nad morzem

pakiety i promocje

Pozostańmy w kontakcie

Cała nasza załoga dokłada wszelkich starań, aby Twoje doświadczenie z pobytu było wyjątkowe. Jeśli takie było - wrócisz do nas, dlatego już teraz zachęcamy Ciebie do zapisania się do naszego newslettera.

Zapisz się do newsletter

Zapisz
Unia Europejska

© 2024 Hotel Skipper, Rewa, ul. Sztormowa 2 | projekt i wykonanie peka.pro

Ahoj! W każdą niedzielę zapraszamy na RODZINNY BUFET OBIADOWY w godz.13.00-16.00 - zapraszamy do rezerwacji stolików 882-516-076; 538-329-393