jak wybrać doskonałe wina do karty win?

Na te pytanie jest tylko jedna odpowiedź, wybrać profesjonalistów do współpracy. Firm na rynku, które zaproponują dostarczanie win do hotelu, czy restauracji jest wiele, jednak Hotel Skipper*** postawił na firmę Winers. Dlaczego? Otóż osobiście poznaliśmy Tomasza Kalenika, dla którego temat wina to temat rzeka. Jest on bowiem absolutnym pasjonatem wina, sommelierem, który został doceniony przez nowojorski magazyn Wine Spectator za stworzenie karty win do jednej z trójmiejskich restauracji, która otrzymała prestiżową nagrodę Award of Excellence.

Firma Winers importuje wina z całego świata świadcząc w pełni profesjonalną pomoc przy tworzeniu karty win w zależności od charakteru i potrzeb restauracji. Ze szczególnym naciskiem na indywidualność i pełny profesjonalizm nie tylko przy tworzeniu kart, ale również podczas cyklicznych szkoleń dla obsługi oraz degustacji dla gości. A my to potwierdzamy!

hotel_skipper_degustacja_win_do_karty

Tomasz Kalenik o Hotelu Skipper****

cudowny i pięknie usytuowany, otoczony morzem, złocistą plażą i wypełniony niezwykle energicznymi ludźmi i ich pasją w tworzeniu czegoś niezwykłego. Nasze pierwsze kroki choć nieśmiałe, przeistoczyły się w głębokie stwierdzenie, że nasza współpraca i zaangażowanie zaowocuje niezwykłymi winami w niezwykłym miejscu.

Po dogłębnym przeanalizowaniu karty dań stworzonej przez Szefa Kuchni, lokalizacji i stylu postanowiliśmy przedstawić naszą wizję karty win. Jak wiadomo słowa są ważne, ale czyny są ważniejsze, dlatego wspólnie spróbowaliśmy win z naszej oferty. Spełniły wszystkie oczekiwania, dodatkowo wypełniając salę cudowną dyskusją o wyjątkowości poszczególnych butelek.

Miłością każdej kobiety są bąbelki, nie tylko te w szampanie, ale również w najpopularniejszym obecnie winie musującym, czyli Prosecco. Degustowane wino nie było jednak podstawowym reprezentantem regionu. Montelvini Superiore Asolo Extra Dry to perlista wyjątkowość z najwyższej apelacji D.O.C.G.. Świeże, przyjemnie owocowe z drobnymi bąbelkami tańczącymi w ustach, sprawiające że każda uroczystość i spotkanie będzie szczególnym wydarzeniem.

Zachwyciło Azumbre Verdejo, genialne wino w relacji cena do jakości, stworzone z gron wzrastających na ponad 100-letnich krzewach uznawanych w Hiszpanii jako afrodyzjak. Miękkie, aromatyczne i bogate. Znakomite do spędzenia cudownych chwil na plaży w blasku zachodzącego słońca.

Z czerwieni hitem okazał się Ater z winnicy Ionis położonej w gorącej, południowej części Włoch. Stare krzewy i fenomenalnie zintegrowana dębina wprowadziły refleksje związane z dzieciństwem, ognisko, konfitura z ciemnych owoców i czekolada to nuty przewodnie tego niebywale skoncentrowanego i unikalnego wina.

Próbowaliśmy wiele i opisanie ich zajęłoby długi czas. Najważniejsze przesłanie odnośnie wyboru win to – Każdy jest indywidualnością, każdy z nas ma swoje marzenia, pragnienia i lubi coś innego. Dlatego w karcie każdy ma znaleźć wino dla siebie, aby to co trafi do kieliszka wywołało uśmiech i utkwiło w pamięci, jednocześnie uzupełniając stworzone przez Szefa Kuchni małe dzieła sztuki. Morze, plaża, wino i wyjątkowy Skipper, miejsce gdzie zaznacie odpoczynku z kieliszkiem doskonałego wina w dłoni. Nie potrzeba już więcej słów, potrzeba abyście znaleźli się właśnie tu, między ludźmi, którzy kochają to co robią.

Ze szczerym zaproszeniem do skosztowania niezwykłości…

Tomasz Kalenik
Sommelier Winers

Tomsz_Kalenik_Winers_Hotel_Skipper

 

  • plaa i nasz cypel Wyjtkowe miejsce w Polsce
  • witeczny czas start mikojaki wigiliafirmowa hotel hotelskipper hotel smile umiech
  • witeczny czas   wesoychwit wita hotel hotelnadmorzem rodzinnewita
  • witeczny czas za nami  dzikujemy e bylicie Pastwo z
  • HotelSkipper jest hotelem proekologicznym dzis w ramach pracy powicilimy czas
  • AHOJ! Szanowni Gocie nasta bardzo trudny czas zarwno dla Was
  • Rewa szperk Natura2000 ta wyjtkowa okolica sprawia e jestemy znakomitym
Napisz do nas

Masz jakieś pytania? Napisz do nas! Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to tylko możliwe.

Start typing and press Enter to search