pobyt w hotelu z dzieckiem – na co zwrócić uwagę?

 

Wspólne podróże z dziećmi są bardzo popularne. Chcemy spędzać czas rodzinnie bez względu na to czy jest to krótki weekendowy wypad czy dłuższy urlop. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając hotel?

atrakcje

w naszym odczuciu najważniejsza jest rozrywka i dobra zabawa. Nie ma chyba nic gorszego niż znudzone dziecko, które zaczyna marudzić i kręcić nosem na wszystko. Dlatego wybierając obiekt należy sprawdzić czy obiekt oferuje: pokój zabaw oraz zewnętrzny plac zabaw. Basen i animacje również mile widziane 🙂 CO WAŻNE przeglądając ofertę hotelu warto upewnić się czy wszystkie wymienione na www atrakcje dla dzieci będą dostępne podczas naszego pobytu. Dlaczego jest to tak istotne? W niektórych hotelach zdarza się, że dostępność danych atrakcje może zależeć np. od sezonu czy liczby Gości w hotelu. Pamiętajcie: jeżeli zależy Wam na konkretnej atrakcji czy animacjach upewnijcie się czy będziecie mogli z nich skorzystać w danym terminie. Zwłaszcza jeżeli planujecie urlop poza wakacjami, feriami zimowymi i ofertami specjalnymi typu majówka, święta etc.

wyżywienie

Kolejną ważną kwestią jest dostępność menu dla dzieci. Maluchy to często niejadki, a do tego standardowe pozycje z menu mogą im po prostu nie smakować. Oczywiście deserów to nie dotyczy ( dzieci najczęściej lubią słodkości ) ale to sprawy nie rozwiązuje ponieważ dziś świadomi rodzice ograniczają ilość słodyczy w wyżywieniu. Praktycznie w każdej restauracji istnieje możliwość zamówienia frytek czy nugettsów. Pytanie tylko czy na pewno chcemy aby nasze dzieci codziennie w trakcie pobytu jadły niezdrowe posiłki? Raczej nie 🙂 Hotel przyjazny dzieciom powinien mieć w ofercie specjalne menu dla dzieci, w którym znajdziemy wybór zdrowych, zbilansowanych i przede wszystkim smacznych dań. Są to mniejsze porcje, dlatego ich cena również powinna być bardziej przyjazna dla portfela. Z uwagi na to, że menu dla dzieci jest dodatkowo płatne, dużym atutem będzie posiadanie strefy dla małego smakosza na bufecie, który jest już wliczony w cenę pobytu. Jeżeli Wasze dziecko cierpi na alergię pokarmową warto to zgłosić. Hotel, który naprawdę jest przyjazny dzieciom (nie tylko z hasła reklamowego) powinien na tę prośbę zareagować.

Menu dla dzieci w Hotelu Skipper*** – serwowane w restauracji Bukszpryt

udogodnienia

dziś nie musimy już zabierać z sobą łóżeczek, przewijaków, czajników, wanienek etc. Większość hoteli oferuje takie udogodnienia. Wystarczy, że zgłosicie taką potrzebę podczas składania rezerwacji. Zgłaszanie swojej prośby z wyprzedzeniem jest bardzo ważne, ponieważ może być tak, że ilość jest ograniczona i na miejscu okaże się, że na wypożyczenie jest już niestety za późno.
Na miejscu z kolei bez problemu, możemy poprosić o takie rzeczy jak: zaślepki do kontaktów, wysokie krzesełka do karmienia, plastikowe naczynia i sztućce, śliniaczki jednorazowe, bezdotykowy termometr. Wiele hoteli wypożycza również do pokoi książeczki i gry planszowe.

przedszkole

Od niedawna część hoteli wprowadziła kolejną usługę, która powinna zainteresować rodziców. Tą usługą jest przedszkole, gdzie na kilka godzin możemy zostawić dzieci pod opieką profesjonalnych opiekunek. W tym czasie rodzice mogą udać się np. do SPA lub spędzić chwile we dwoje. Przedszkola są najczęściej dodatkowo płatne ale nie jest to wysoka cena, raczej symboliczna
Jak widać hotele są bardzo dobrze przygotowane do organizacji rodzinnych pobytów. Szukając wymarzonego miejsca nie bójcie zadawać się dodatkowych pytań – w końcu to WASZ wymarzony urlop, podczas którego macie miło spędzać czas. Warto również poczytać opinie innych rodziców. Nikt nie doradzi lepiej niż rodzic, rodzicowi.

 

Zobacz atrakcje i udogodnienia dla dzieci w Hotelu Skipper w Rewie KLIK

fot. Mika Szymkowiak Fotografia

No images found!
Try some other hashtag or username
Napisz do nas

Masz jakieś pytania? Napisz do nas! Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to tylko możliwe.

Start typing and press Enter to search