9 pomysłów na marynistyczne dekoracje

Myślicie o morzu jako temacie przewodnim wesela i ślubu? Rewelacyjny pomysł! a do tego możesz go zrealizować właśnie w Hotelu Skipper w Rewie. Zarówno marynistyczna aranżacja wnętrz hotelu jak i unikatowa lokalizacja, zaledwie 15 metrów od morza, idealnie pasują do morskiego tematu przewodniego.

Wyobraźcie to sobie? z dala od zgiełku miasta, piaszczysta plaża, a do tego morze na wyciągnięcie ręki. To wprost wymarzona oprawa do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Poczujecie się wyjątkowo i jednocześnie oczarujecie zaproszonych Gości.

źródło: anuznieroz.pl

źródło: anuznieroz.pl

Styl marynistyczny to ponadczasowy trend, podstawową kompozycją są oczywiście słynne marynarskie pasy. Dominuje śnieżna biel połączona z różnymi odcieniami niebieskiego ― od mocnego granatu, przez błękit, po delikatny turkus. Ważną rolę pełnią również kolory kojarzone z linią brzegową ― piaskowa żółć, miękka zieleń i ciemny brąz. Uzupełnienie aranżacji stanowią dodatki w żywym, czerwonym kolorze, przełamujące spokojne, morskie tonacje.

Marzy się Tobie wesele w/w klimacie ale nie wiesz jak się za to zabrać i na co należy zwrócić szczególną uwagę? Służymy pomocą 🙂  Podpowiadamy jakie elementy warto wykorzystać do podkreślenia marynistycznego stylu.

aaa

Oto 9 pomysłów na wzbogacenie dekoracji weselnej o morskie akcenty:

muszle ― z przywiezionych z wakacji muszli, rozgwiazd i koralowców można ułożyć interesującą kompozycję, która ozdobi stoły Gości. Lepszym rozwiązaniem jest jednak wykorzystanie ich motywu w roli zaskakujących dodatków: serwetników, podstawek na świece, dekoracji bufetów weselnych.

granatowo-czerwone wstążki – możecie udekorować nimi krzesła weselne, a ten sam akcent kolorystyczny umieścić na wizytówkach Gości. Do białej porcelany pięknie będą się komponowały niebieskie serwetki.

kotwica – symbol kotwicy można wykorzystać jako pieczątkę na zaproszeniach a każda koperta może zostać zalakowana niebieskim lub czerwonym lakiem. Kotwica to także idealny motyw na tort weselny.

węzły i liny ― mocne akcenty z naturalnych materiałów. „Marynarska” lina może pełnić funkcję sznurka, który oplecie serwetki dla Gości; może się przydać do upięcia zasłon, czy materiałów dekoracyjnych.

latarnia ― nastrojowy dodatek, który może stanowić uzupełnienie głównego oświetlenia. Rozstawione w ogrodzie lub na tarasie latarnie ze świeczkami zapewnią ciepłe światło.

koło ratunkowe i ster ― powieszone na ścianie elementy wyposażenia statku to popularne elementy w marynistycznych wnętrzach. Zamiast typowej dekoracji za stołem Pary Młodej można umieścić 2 koła symbolizujące obrączki przyszłych małżonków.

skrzynia ― prosta skrzynia z surowego drewna, która pomieści wszystkie skarby. Duża skrzynia może pełnić funkcję do zabaw podczas wesela, w której Twoi Goście odnajdą różnorodne przedmioty, do pamiątkowych zdjęć

butelka ― wyrzucona na brzeg butelka z tajemniczą wiadomością, prosto z morskich opowieści. Idealna jako wazon; często wykorzystywana również jako świecznik.

sieć rybacka – powieszona nad parkietem doda nieco kantynowego nastroju.

źródło: anuznieroz.pl

źródło: anuznieroz.pl

źródło: anuznieroz.pl

źródło: anuznieroz.pl

Te drobne detale sprawią, że świetnie wpasujemy się w marynistyczny styl, a nasze wesele nie będzie typową  imprezą, a imprezą tematyczną, która na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Poszukiwanie dodatków i inspiracji może być świetną zabawą nie tylko dla Ciebie ale i dla osoby, którą zaangażujesz w planowanie i organizację. Polecamy wciągnąć w zabawę ukochanego. Niech też się wykaże inwencją twórczą 🙂

źródło: anuznieroz.pl

źródło: anuznieroz.pl

 


Jeżeli spodobał Wam się powyższy wpis – śmiało go udostępnij! Jednocześnie zapraszamy Ciebie do śledzenia nas na: facebook-u, instagramie oraz na naszym blogu. Zdjęcie główne postu jest autorstwa Pani Agaty Majewskiej – www.swiatloczuli.pl

 

katarzyna_labunska_kierownik_gastronomii_hotel_skipper

Twój doradca ślubny:
Katarzyna Łabuńska – profesjonalny organizator; weselami zajmuje już się od 10 lat. Praca ta pozwala jej łączyć pasje – zarządzanie gastronomią, planowanie oraz dekoratorstwo. Tematyka ślubna to jej chleb powszedni, dlatego nic nie jest w stanie jej zaskoczyć. Innowacyjne pomysły? Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

kontakt: k.labunska@hotelskipper.pl

 

planujesz wesele? zobacz najbardziej kompleksową ofertę w Polsce [KLIK]

  • Oto wspaniay Skipper team kolejne przygotowania do wesela na finiszu
  • Troch czasu mino od HMC2019 Ale w kocu artyku nr
  • plaa i nasz cypel Wyjtkowe miejsce w Polsce
  • witeczny czas start mikojaki wigiliafirmowa hotel hotelskipper hotel smile umiech
  • witeczny czas   wesoychwit wita hotel hotelnadmorzem rodzinnewita
  • witeczny czas za nami  dzikujemy e bylicie Pastwo z
Napisz do nas

Masz jakieś pytania? Napisz do nas! Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to tylko możliwe.

Start typing and press Enter to search