7 – spotkanie dla kobiet marynarzy w Hotelu Skipper

Hotel Skipper*** nierozerwalnie związany jest z regionem morskim – co z resztą podkreślamy na każdym kroku (design, nazwa, hasło reklamowe etc.). Nic na to nie poradzimy: KOCHAMY MORZE!!! Jak widać z wzajemnością ponieważ ludzie morza chcą z nami współpracować. Niezmiernie nas to cieszy 🙂

Z przyjemnością informujemy, że Hotel Skipper*** został wybrany jako miejsce, w którym w dn. 11.03.2017 odbędzie się spotkanie Kobiet Marynarzy (będzie to już 7 edycja). Co więcej jesteśmy oficjalnym partnerem tego unikatowego wydarzenia. Zobacz jak wyglądała 6 edycja:

 

kim są kobiety marynarzy?
To stowarzyszenie, które zrzesza kobiety z różnych środowisk zawodowych i różnych grup wiekowych. Wspólny mianownik to MARYNARZ czyli zawód wykonywany przez męża / partnera.

Inicjatorem i organizatorem grupy oraz cyklicznych spotkań jest Pani Katarzyna Wajs. Założycielka bloga Żona Marynarza. Jest to jedyny blog w Polsce, który zrzesza ludzi morza. To miejsce stworzone aby wspierać, doradzać a kiedy trzeba również pocieszać.

6_spotkanie_zon_marynarza

ktoś nie znający tematu mógłby mieć wątpliwości czy taka inicjatywa jest potrzebna? Czy nie jest to zwykła fanaberia? W końcu wiele osób nie związanych z tematem wychodzi z założenia, że na morzu zarabia się tyle, że kobieta nie musi pracować; co najwyżej „leżeć i pachnieć”. TO BŁĄD. My nie mamy żadnych wątpliwości, że to krzywdzący stereotyp. Tym bardziej, że w naszych doświadczeniach zawodowych oraz naszych najbliższych, praca na statku również się „zakotwiczyła”. Zdecydowanie temat ten nie jest nam obcy.

 

Marynarz to bardzo specyficzny zawód ponieważ dużą część roku spędza się poza domem, z dala od bliskich. Podczas rozłąki cały ciężar prowadzenia domu, rozwiązywania problemów i wychowywania dzieci spada na kobiety. Nie zawsze mają możliwość skontaktowania się ze swoim marynarzem i tutaj z pomocą przychodzą inne Panie z grupy. Wspierają się i doradzają. Czasami jest to zwykłe podtrzymanie na duchu a czasami pomoc prawna (żony marynarzy to w większości kobiety aktywne zawodowo; wykonują różne zawody i chętnie służą pomocą). Tworzenie rodziny „na odległość” nie jest łatwe; do tego otoczenie często głośno wyraża brak zrozumienia dla takich związków. Na szczęście są Żony Marynarzy, które obalają ten MIT i pokazują jak organizować rodzinne życie od kontraktu do kontraktu.

 

przybijmy do brzegu …..

Od Pani Katarzyny Wajs (organizator) wiemy, że bilety na event wyprzedają się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Wcale nas to nie dziwi – poznaliśmy Panią Kasię osobiście. Bije od niej tyle pozytywnej energii że nawet zwykła kawa wypita w jej towarzystwie smakuje lepiej. A co dopiero profesjonalny event z atrakcjami: muzyka na żywo, degustacja win, fotobudka, tematyczny upominek, konkurs z nagrodami oraz prelekcje: radca prawny, psycholog, seksuolog, podróżniczka i mama w jednym, neurocoach. Za stronę gastronomiczną odpowiadamy my czyli Hotel Skipper*** – gwarantujemy że będzie smacznie.

szczegóły event i zapisy <klik>

No images found!
Try some other hashtag or username
Napisz do nas

Masz jakieś pytania? Napisz do nas! Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to tylko możliwe.

Start typing and press Enter to search